8 Nisan Cumartesi Türkiye Fizyoterapistler günü etkinliği!

Türkiye, 8 Nisan Cumartesi gününü hareketli geçirecek. Türkiye genelinden haber merkezlerine hareketli haberler akacak. Neden mi? Çünkü o gün Fizyoterapistler Günü. “Doğru Ellerden Egzersizi Keşfet” sloganıyla meydanlara çıkacak olan fizyoterapistler, halkla birlikte sağlıklı hareketler yapacak.

EMİNÖNÜ, ÜSKÜDAR, BEŞİKTAŞ, FLORYA
Etkinliklerin İstanbul ayağı Cuma gününden başlayacak. 7 Nisan Cuma günü saat 18:30’da Eminönü’nde, 18:55’te Üsküdar’da, 19:10’da Beşiktaş’ta toplanacak olan fizyoterapistler, vatandaşlarla birlikte egzersiz yapacak.

8 Nisan Cumartesi gününün egzersiz etkinlikleri İstanbul’da 07:00’de Florya’daki Atatürk Ormanı Sabah Sporları Alanı’nda başlayacak, 08:30’da sona erecek.

Ankara etkinlikleri ise Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkan Yardımcısı Fizyoterapist İlknur Erden öncülüğündeki fizyoterapistlerin 8 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’da Anıtkabir’i ziyaretiyle start alacak.

Saat 13:00’te Ankara’daki Anıttepe Yaşamboyu Koşu Parkuru’nda vatandaşlarla birlikte egzersiz etkinliği başlayacak. Diyabet, hipertansiyon, obez ve kalp hastası olanların nasıl egzersiz yapması gerektiği uygulamalı gösterilecek. Bel, boyun sağlığı, eklemleri koruma, doğru ayakkabı konularında bilgi verilecek.

DOĞRU ELLERDEN EGZERSİZ
Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Prof. Dr. Tülin Düger ise Antalya’da “Doğru Ellerden Egzersiz” konulu bir konferans verecek.

Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyeleri İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra İzmir, Antalya, Malatya, Sivas, Gaziantep, Erzincan, Zonguldak, Mersin, Tokat, Isparta, Akhisar, Manisa ve Samsun’da birbirinden renkli etkinliklere imza atacak.

Kaynak:star.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir