Günde 120 hastaya hizmet

ANTALYA, (DHA) – MANAVGAT Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi’ne (FTR) geçen yıl 36 bin 811 hasta başvururken, günde ortalama 120 hastaya fizik tedavi hizmeti verildi.
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı (Antalya KHB) Manavgat Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi (FTR) 5 fizyoterapist, 1 fizik tedavi teknikeri, 1 hemşire ile hastalara hizmet vermeye devam ediyor. Manavgat Devlet Hastanesi FTR Sorumlusu fizyoterapist Elçin Özer, “Sağlık Bakanlığı’mızın ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ ile kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetleri sunmanın yanında artık ulaşılabilirlik noktasında da önemli yol kat edilmiştir. 2016 yılında FTR polikliniğimize 36 bin 811 hasta başvurusu gerçekleşmiştir. Bu hastalarımızın yaklaşık 4 binine fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmiştir. Günde ortalama 120 hastaya fizik tedavi hizmeti veren FTR Ünite’mizde bu hizmetin yanı sıra yatalak ve felçli olan hastaneye gelemeyecek durumdaki hastalarımıza da 1 fizik tedavi rehabilitasyon uzmanı ve 5 fizyoterapist ile evde fizik tedavi hizmeti sunmaktayız. Böylece Evde Sağlık Hizmeti kapsamında 80 hastaya evlerinde fizik tedavi hizmeti verilmiştir” dedi.
Özer, Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmeti’nden faydalanmak isteyen hastaların Manavgat Devlet Hastanesi’nde bulunan Evde Sağlık Birimindeki Fizik Tedavi Bölümü’ne başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Kaynak: huriyyet.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir