HASTALARIMIZDAN YORUMLAR

Kamuran Kartal – 19.07.2015

Kızım Senkronize Yüzme dalında Milli Sprocu. Dokuz yıldır yaptığı bu sporda 17-19 Haziran tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonasına, bir yıldır haftada 6 gün antreman yaparak hazırlandı. Yarışlara 3 gün kala belinde nedenini bilmediğimiz bir ağrı oluştu ve bırakınız su balesi yapmayı yürüyemez hale geldi. Bir yıllık emek ve çaba boşa gitmek üzere. Krem ilaç fayda etmedi, Hastane MR, tomografi, tahliller testler ile sorunun böbrek taşı vb. başka birşeyden kaynaklanmadığını, büyük bir kas spazmı olduğunu ancak 16 Haziran Cumartesi akşamı tespit edebildik. Cumartesi gecesi ve Pazar günü hem kendi hocası hem de Milli Takım Antrenörü ve bir çok doktor ile yapılan görüşmeler sonucunda sinir blokajı yada direk kasıların içine iğne ile müdahale etmenin ertesi sabah ve öğlen yapılacak iki yarış için yeterli zaman kalmadığından; doğru olmayacağına karar verdik. Çaresizdik, başta kızım olmak üzere herkes çok çok üzgündü. 5-6 saat profesyonel Spor Masajı ve Fizyoterapist araştırdım. Milli takımlara hizmet veren masörlere yada bu konuda deneyimli Fizyoterapistlere ulaşamıyordum. 80-90. telefon görüşmesi sonrası bu siteden bulduğum telefonunu aradığımda Pazar gecesi saat 20:00 idi. Özür dileyerek durumu izah ettim. Gerekli tıbbi soruları sorduktan Tomografi ve tahlil sonuçlarını sorguladıktan sonra peki dedi. Keyifli bir pazar gezmesini yarıda kesip yanımıza geldiğinde saat 21:00 olmuştu bile. Tedavisini tamamladığında saat 01′ geliyor, yürümekte zorlanan kızım Mustafa beyin mucizevi tedavisi sonunda ayağa kalkıp esneme hareketleri yapar hale gelmişti. Ama Mustafa Beyi tanımamı sağlayan esas şaşırtıcı şeyi henüz görmemiştim. Yarıştan önce sabah saat 07:00’da çalan telefonumda Mustafa beyin yarışmanın yapılacağı havuza, karşıdan gelmekte olduğunu ve yarıştan önce bir kez daha tedavi edeceğini duymak inanılmazdı. Üstelik ilk yarışı seyretti, ikinci yarıştan önce de üçüncü kez bir daha tedavi uguladı. Sonuç: Kızım 70.400 puanla ve sadece 0.200 puan farkıyla ikinci oldu. Hayatımda aldığım en güzel babalar günü hediyesini vermişti Kızım ve Mustafa Bey, bu satırları yazarken hala ağlıyorum mutluluktan. Teşekkürler Sn. Mustafa bey, bilinçli, mesleğini bu kadar seven ve ülkenin geleceğinde tamamen kaybetttiğimizi değerlerin hala genç nesilde yaşadığını gösterdiğin için, binlerce teşekkürler….

———————————————————————————–

Yücel Akdoğan – 12.08.2019

Bu ekibi babamın sol tarafından felç olmasından sonra iyi bir fizyoterapist arayışındayken bu site aracılığı ile buldum. Hasta yorumları ve tavsiyeleri kendisi hakkında bir kanıya varmamı sağlamıştı. Ancak babamı değerlendirmesi ve tedaviye almasından sonra kendisini tanıdıkça hakkında yazılanların az bile olduğunu söyleyebilirim. Babamı tedaviye aldıktan sonra babamın istekleri onun için her zaman öncelikli oldu. Biz çocuklarını aradan çıkarıp müthiş bir ikili oldular. Yoğun çalışma temposuyla babamın katılımının hep diri olmasından dolayı tedavimiz çok başarılı geçti. Eğer bu ekip ile tedaviye başlamasaydık böyle bir başarının gerçekleşeceğini sanmıyordum. Babam şu anda bu ekibin sayesinde yürüyor. Yemeğini kendisi yiyebiliyor. Bunun için mustafa bey e muhammet bey e şükranlarımı iletiyorum.

———————————————————————————

Melis kader – 22.12.2018

Kayınvalidem 71 yaşında ve 6 ay önce düşmeye bağlı beyin travması sonrası yatağa bağımlı hale geldi.Evde fizik tedavi için Mustafa bey ile iletişime geçtik. Bir an önce tedaviye başladık. Gün gün hastamız daha iyiye gitti.3 ayın sonrasında ayağa kalktık. Şimdilerde ise desteksiz kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde. Bunun için kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Felç tedavisi için mutlaka Mustafa bey ve muhammet bey diyorum başka birşey demiyorum. Kendisini şiddetle tavsiye ediyorum

———————————————————————————

Selim Karnar – 03.03.2016

Bu ekiple geçirmiş olduğum ön çapraz bağ ve menisküs ameliyatı sonrasında ki rehabilitasyon sürecinde tanıştım. Kendilerinin hastalara karşı göstermiş olduğu ilgi, alaka, sabır dikkatimi ilk seanstan itibaren çekti. Güleryüzleri ile soğuk olan hasta ortamını ısıtmasını çok iyi biliyorlar. Ayrıca tedavi sırasında bana özel yazmış olduğu 4’lüğü hiç unutmayacağım. Kendisine gösterdiği ilgiden dolayı ne kadar teşekkür etsem az olur. Gözünüz kapalı kendinizi bu ekibe teslim edebilirsiniz. Sağlıcakla…

————————————————————————————

Cengiz Çolak – 02.08.2016

Merhaba, öncelikle Muhammet beyle tanışmaktan çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Kendisiyle babamın kalça kırığı operasyonu sonrasında tanıştık. Ameliyat sonrası yaklaşık 4 ay süreli bir çalışma imkanımız oldu. Çalışmalar sırasında güleryüzlülüğü fedakarlığı efendiliği ile ailemizden biri gibi oldu. Babamın yaşam kalitesi ve psikolojisi üzerinde emeği çoktur. Kendisine emeklerinden dolayı minnetarız. Rıdvan Bey hayatınız boyunca başarılı olmanızı dileriz.

————————————————————————————

Kenan Göç – 15.09.2018

Süper bir kişilik. Hem uzman olarak hem de insan olarak süper biri. Bel ağrısı sonucunda fizik tedavi sürecinde tanıştığım Mustafa Bey hem sohbeti hem de uzmanlığı ile harika bir izlenim bıraktı bende. İnsan bel ağrısı yaşamayı istemez. Ama ben iyiki bu ağrı olmuş da bu kişi ile tanışma fırsatım olmuş dedim. Gerçekten Mustafa Bey işinin ehli ve insan psikolojisinden de son derece iyi anlıyor. Hastaları gerçekten şanslı. Hastan bol yolun daima açık olsun

————————————————————————————

Şule Kara – 03.02.2018
Herkese iyi günler dilerim.Geçirdiğim bir iş kazasında sağ kolumun radius kemik başı parçalandı ve İstanbul da özel bir hastanede geçirdiğim ameliyat sonrası protez takıldı.Yine aynı hastanede aldığım 25 seans fizik tedavi hiçbir türlü sonuç vermedi ve kolumun açılıp kapanmasında büyük açı kayıplarıyla karşı karşıya kaldım.İşe başlamadan önce çekilen filmimde protezin çok zorlandığı ve oturtulduğu yerde kayma olduğu gözlendi.Fizik tedavi sırasında dirsek bölgeme aşırı baskı uygulanmıştı.Fizik tedavi bölümünün başındaki hekim koluma aşırı baskı uyguladıklarını bu sebeple protezi yamulttuklarını,benim daha çok çaba sarfetmem gerektiğini tarafıma belirtmişti.Beş aylık bir çalışma sonrasında kontrol amaçlı hastaneye tekrar gittiğimde protezimin yerinde daha çok oynadığı ( silecek etkisi) ve çıkarılması gerektiği ortopedist hekimim tarafından bana söylendi.Tekrar sağ kolumdan aynı özel hastanede ameliyat oldum ve protezim çıkarıldı.Hastanenin fizik tedavi bölümüne güvenimin sarsıldığı aşikardı ve orada tedavi olmak istemiyordum.Şirketimle bu durumu konuştuğumda,tedavi masraflarını anlaşmalı hastane dışında karşılamayacaklarını söylediklerinde mecburen 2.kez fizik tedaviye orada başladım.Kolumu tamamen kapatıp açabilmemin çok zor bir ihtimal olduğunu söylediler.Ben umudumu kaybetmek istememiştim fakat 10 seans geçmiş olmasına rağmen dirseğimi 90 derece açıdan daha fazla kapatamıyordum.Sonrasında Serkan hocamla tanıştım ve hemen hastanedeki fizik tedaviyi bırakıp Serkan hocamla devam ettim.Kendisi çok sakin tavırları,hastaya kendini güvende hissettiren davranışları ve tabiki engin bilgisi ile seansımızda dirseğimi 120 derecelik açıya kadar kapatmamı sağladı.Her seans daha iyisine ulaşarak şuan kolumu tam anlamıyla kapatabiliyorum ve ölçtüğümüzde 135 derece görüyoruz.Gün geçtikçe neden kendisine “Eklemlerin Efendisi” dendiğini anlıyorum ve kendisine buradan saygılarımı sunuyorum.Ayrıca fizik tedavi gerekliliği olanların gözü kapalı güvenebileceği bir fizyoterapisttir. Kısaca TÜRKİYE de FİZİK TEDAVİNİN ADI SOYADI….

——————————————————————————

Sinem Kara – 12.05.2019

Başarılı geçen diz protez operasyonum sonrasında tavsiye üzerine fizyoterapist Mustafa bey ile tanıştım.Yüksek kariyeri ile kendisini ispatlamış bir uzman..Tavsiye ve yardımlarıyla kısa sürede sağlığıma kavuştum.Dizimi profesyonel hareketlerle açarak rahatlamamı sağladı.Bilgi ve becerisi ile hastanın güvenini kazanıyor..Motivasyonumu yüksek tutmak ve daha hızlı sağlığıma kavuşmam maksadıyla sürekli tavsiyeler verdi. Arkadaşlığı ve güleryüzlü davranışları için teşekkür eder,tavsiye ederim..