Kırkpınar da Fizyoterapist!

87426ff305dcc9f7597d4218b564d57bEdirne İl Sağlık Müdürlüğü, Kırkpınar’da saha içi ekipleri tarafından 110 sporcuya müdahale edildiğini, sağlık kabininde ise toplam 440 vatandaşa sağlık hizmeti sunulduğunu, 112 ambulansı ile 10 kez hizmet verilirken, yaralanan bir pehlivanın da ambulansla Karamürsel’e naklinin sağlandığını bildirdi.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nce 655’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri süresince sunulan sağlık hizmetlerine yönelik açıklamada şunlara yer verildi:
“Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinasyonunda, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimiz ve Halk Sağlığı Müdürlüğümüz işbirliği ile 655’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Sanat Spor Etkinlikleri Haftası boyunca; kurduğumuz sağlık kabini, bilgilendirme stantları,112 acil ambulansları ve ekipleri, ulusal medikal kurtarma timlerimizle sporculara ve halkımıza kesintisiz sağlık hizmeti sunulmuştur.
Müsabakalar öncesinde pehlivanların sağlık muayenelerini gerçekleştirmek üzere 2 hekim, müsabakalar esnasında meydana gelebilecek spor yaralanmalarına acil olarak müdahale etmek üzere3 aile hekimi, 1 fizyoterapist, 6 sağlık memuru ve 6 sedyeci ile acil tıp, ortopedi, kardiyoloji, anestezi ve reanimasyon uzmanlarımız görevlendirilmiştir. Bu yıl ilk defa spor hekimliği uzmanı da sağlık ekiplerimize dahil olmuştur. Saha içi ekipleri tarafından toplamda 110 sporcuya müdahale edilmiştir. Edirne Belediyesi ile Halk Sağlığı Müdürlüğümüz personelinin görev aldığı sağlık kabininde ise toplam 440 vatandaşımıza sağlık hizmeti sunulmuştur.
Seyircilerin bulunduğu tribünlerde 4 timden oluşan 17 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) personeli hazır bulunmuştur.
Sarayiçi alanında yaşanabilecek acil durumlara müdahale etmek üzere müsabakaların başladığı ilk günden itibaren 10 adet 112 ambulansımızla vatandaşlarımıza üç gün boyunca kesintisiz hizmet sunulmuştur. Müsabakalar sırasında sakatlanan ve Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde ilk müdahalesi yapılan bir pehlivanımızın; 112 ambulans ekibimizle Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine nakli sağlanmıştır.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüzün açmış olduğu ‘Organ ve Doku Bağış’ standımızda, ‘Toprak olmasın, can olsun’ sloganıyla Organ – Doku bağışları alınmıştır. Ayrıca Toplum Ruh Sağlığı Merkezince kurulan stantta hastaların yapmış olduğu el sanatları ürünleri sergilenerek, satışa sunulmuştur. Halk Sağlığı Müdürlüğümüz de etkinlik boyunca Sağlıklı Yaşam Araçları ile bilgilendirmeler yapmıştır.
Müsabakalara katılan tüm pehlivanlarımızı, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak tebrik ederiz. Bu güzel organizasyonda seneye de hizmetlerimize devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

Alıntı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir